<
>
  • P
  • A
  • T
  • K
  • PN
  • Š
  • S

    Žemaičių Naumiesčio skyrius

    Žemaičių Naumiesčio skyriaus kultūrinės veiklos organizatorė

    Indrė Tomsonaitė

    Tel. +370 699 57 568

    El. paštas naumiesciokultura@gmail.com

    Pergalės aikštė 15, LT-LT-99206

    Žemaičių Naumiestis, Šiutės raj.

    Darbo laikas:

    I-IV 8.00–17.00 val.
    V 8.00–15.45 val.
    Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

    Apie skyrių

    Žemaičių Naumiesčio skyrius – buvęs Žemaičių krašto etnokultūros centras, vykdęs veiklą nuo 2002 m., reorganizavus buvusius Žemaičių Naumiesčio kultūros namus (1954 m.). Po 2024 metų gegužės 1 dienos, Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, Žemaičių krašto etnokultūros centras reorganizuojamas į Šilutės kultūros ir pramogų centro Žemaičių Naumiesčio skyrių.

    Šiuo metu skyriaus veiklą vykdo kultūrinės veiklos organizatorė Indrė Tomsonaitė. Žemaičių Naumiesčio skyrius koordinuoja mėgėjų meno kolektyvų veiklą, organizuoja miestelio tradicinius renginius, valstybines šventes, inicijuoja naujus projektus ir renginius kartu su miestelio kultūros, švietimo įstaigomis,  NVO sektoriumi, seniūnija bei Žemaičių Naumiesčio bendruomene. Partnerystės ryšius puoselėja su vietos privačiu verslu, taip skatinant turizmo plėtrą Žemaičių Naumiestyje.

    Tradiciniai renginiai

    Svarbiausia miestelio metų šventė, rengiama daugiau nei dvidešimt metų. Šios šventės idėjos pradininkas buvo klebonas Zenonas Degutis. Švenčiama buvo pakylėtai, su iškilmingomis eisenomis, pučiamųjų orkestrais. Šventė neprarado savo etniškumo, buvo vadinama ir Dagotuvėmis, tačiau labiausiai prigijęs pavadinimas ir liko Mykolinės. Įprastai švenčiama dvi dienas. Pirmąją dieną vyksta kraštiečių susitikimas Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje, Šilutės rajono mėgėjų meno kolektyvų pasirodymai, kopūstienės virimo varžytuvės (dalyvauja ne tik miestelio komandos, registruojasi dalyviai iš visos Lietuvos), apdovanojimų ceremonijos, vakarinėje programoje pasirodo Lietuvoje žinomi populiariosios muzikos atlikėjai ir grupės. Antrąją dieną  vyksta Šv. Mykolo atlaidai, procesijos, po jų profesionaliosios muzikos koncertai

    Tradicinė miestelio šventė, švenčiama septintą sekmadienį po Velykų, Šv. arkangelo Mykolo klebonijos sodelyje, kai gamta pasiekia beržų sužaliavimo zenitą. Ilgametė Sekminių šventės tradicijų puoselėtoja Žemaičių Naumiestyje buvo Degučių kaimo folkloro kolektyvo vadovė Adma Baltutienė. Kultūros skyrius tęsia šventės tradicijas ir kasmet pasitinka Žemaičių Naumiesčio gyventojus ir svečius su „Pamario brass“ fanfaromis, folkloro kolektyvais, vokaliniais ansambliais, Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio ir gimnazijos vaikų koncertiniais pasirodymais. Kepama tradicinė seniūnijos „pautienė“ (kiaušinienė), svečiai vaišinami Žemaičių bendruomenės pyragu ir arbata.

    Liūto diena – švenčiama balandžio 12 d. (1792 metais karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis Naumiesčiui suteikia Magdeburgo teises ir gyvenvietė tampa miestu, herbe pavaizduotas liūtas). Liūto dienos pavadinimo autorius – Žemaičių Naumiesčio muziejininkas Saulius Sodonis. Miestelis siekia atkurti seniūnijos bendruomenės „Auksinio liūto“ apdovanojimo šventę, kuri buvo pradėta organizuoti nuo 2006 m. Bendruomenė apdovanojimą įteikia labiausiai seniūnijai nusipelniusiems žmonėms. Laureatais jau yra tapę du kraštiečiai: Seimo narys Zigmantas Povilas Balčytis (2006 m.), verslininkas Rimantas Cibauskas (2007 m.). 2024 m., balandžio 12-ąją auksinio liūto apdovanojimas buvo įteiktas ilgamečiui Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

    Mėgėjų meno kolektyvai

    Degučių kaimo folkloro asnamblis „Pilutė“

    Vadovė Adma Baltutienė

    Tel. +370 650 78091 | El. paštas  adma59@inbox.lt


           Virš 20 metų gyvuojantis Žemaičių krašto etnokultūros centro kolektyvas išties turi kuo pasigirti. Per metus sudalyvauja 16–20 koncertų. „Pilutės“ atliekami kūriniai skamba ne tik Šilutės miesto ir rajono renginiuose, bet ir įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Kolektyvas pasirodė Kretingoje ir Plungėje, o Klaipėdoje prie žvejo sodybos savo dainomis linksmino Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.
              „Tautos šimtamečių ąžuolų“ apdovanojime Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“ pelnė apdovanojimą „Rajono tautiškiausia bendruomene“. 2021 metų pavasarį Stelmužės ąžuolo palikuonis įleido savo šaknis Degučiuose.
                Kolektyvas ne tik dainuoja, bet ir rengia įvairias edukacines programas. Bene įsimintiniausia jų – 2008-aisiais vykęs „Kopūstamušis“. Vaikų  mėgstamiausia edukacija yra „Kaimiški žaidimai ir čirviniai blynai“

    Degučių kaimo folkloro asnamblis „Pilutė“
    Vokalinis ansamblis „Naumiesčio retro“

    Vokalinis ansamblis „Naumiesčio Retro“

    Vadovė Indrė Tomsonaitė
    Tel. +370 655 38388 | El. paštas
    naumiesciokultura@gmail.com

    Vokalinis ansamblis „Naumiesčio Retro“ – jaunas kolektyvas, susikūręs 2023 metų sausio 17 dienos išvakarėse Žemaičių Naumiestyje. Į tolimesnę muzikinę kelionę kartu su ansamblio vadove Indre Tomsonaite leidosi naumiestiškės Žavinta Daukšienė, Laima Girulienė, šilutiškė Ornela Gudavičė, sesės iš Gardamo seniūnijos Viktorija Sudžiutė ir Rita Gečienė.

    2024 m. į kolektyvą organiškai įsilieja daugiametis kapelų ir ansamblių vadovas, dainų autorius ir atlikėjas Valerijonas Krutikovas (jam patikėtas svarbus solisto vaidmuo). Taip pat iš Liverpulio kilęs ir į Gardamo kraštą atvykęs Steve Hammerton. Kolektyvo nariai yra skirtingų profesijų žmonės (mokytojai, organizatoriai, vadybininkai, fizioterapeutai), kuriuos vienija laikui nepavaldi muzika ir autoriniai ansamblio kūriniai.

    Kolektyvo repertuaras formuotas pasitelkiant tokius muzikos ir dainų autorius, kaip Harry Belafonte, Roy Orbison, Leo Friedman. Repertuare ir kitų tautų muzikiniai žanrai: amerikiečių gospel dainos, airių tradicinės bei autorinės Indrės Tomsonaitės dainos. Ansamblis bendradarbiauja su vienu geriausiu Lietuvoje džiazo pianistu, Sauliu Šiaučiuliu. „Liucijos šviesos tako“ kalėdinių giesmių ir dainų festivalyje kartu ruošė koncertinę programą.

    Uždaryti

    Skip to content