BALANDŽIO 5 D. 18 VAL.
ŠILUTĖS KULTŪROS CENTRAS
„𝐁𝐚𝐝𝐨 𝐌𝐞𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐬“ – 𝐯𝐢𝐞𝐧𝐚𝐬 𝐩𝐚𝐬𝐤𝐮𝐭𝐢𝐧𝐢𝐮̨𝐣𝐮̨, 𝐅𝐫𝐚𝐧𝐳‘𝐨 𝐊𝐚𝐟𝐤𝐨𝐬 𝐚𝐩𝐬𝐚𝐤𝐲𝐦𝐮̨, 𝐚𝐩𝐢𝐛𝐞𝐧𝐝𝐫𝐢𝐧𝐚𝐧𝐭𝐢𝐬 𝐯𝐢𝐬𝐚̨ 𝐣𝐨 𝐤𝐮̄𝐫𝐲𝐛𝐚̨, 𝐞𝐭𝐢𝐧𝐞𝐬 𝐢𝐫 𝐞𝐬𝐭𝐞𝐭𝐢𝐧𝐞𝐬 𝐧𝐮𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐬, 𝐩𝐨𝐳̌𝐢𝐮̄𝐫𝐢̨ 𝐢̨ 𝐠𝐲𝐯𝐞𝐧𝐢𝐦𝐚̨.
Tai pasakojimas apie Menininką, gebantį badauti neįtikėtinai ilgai ir sutraukiantį minias susižavėjusių žiūrovų. Deja, laikai ir publikos pomėgiai keičiasi ir nepralenkiamas Bado Meistras, kad ir pasiekęs savo meno viršūnę, miršta vienišas, visų užmirštas cirko užkulisiuose. Kaip ir visi žymiausio XX amžiaus austrų rašytojo kūriniai, „Bado Meistras“ yra labai asmeniškas, subjektyvus pasakojimas atskleidžiantis paties menininko paslaptingiausias pasąmonės gelmes.
Eimunto Nekrošiaus spektaklis – režisieriaus ir aktorių improvizacijų Kafkos apsakymo tema rezultatas. Tai tikras režisūrinis grynuolis, atspindintis vėlyvąją Eimunto Nekrošiaus kūrybą. Režisierius itin reiklus savo darbui, kaip ir pats Kafka, sugebantis surasti, nepraleisti nė vienos prasmingos minties, frazės, žodžio, įtaigiai, atvirai, teatrinėmis priemonėmis panardina aktorius į pačią istorijos esmę ir leidžia žiūrovui net ne suprasti, bet visa siela pajusti ką išgyvena kūrėjas savo šlovės valandomis, kaip jis kovoja už savo idėją su jo nesuprantančiais žiūrovais ir jo kūryba manipuliuojančiu impresarijumi. Kaip ir apsakyme, Nekrošiaus spektaklyje nemaža autoironijos, subtilaus, intelektualaus humoro sukeliančio šypseną kiekvienam.
Pagrindinį Bado Meistro vaidmenį kuria Viktorija Kuodytė, vadinusi Nekrošiaus spektakliuose nuo 1994 metų (Laura – „Mažosios Tragedijos“, Irina – „Trys Seserys“, Ofelija – „Hamlete“, Ragana „Makbete“ ir kt.). Jai talkina ir šmaikščiai menininko aplinkos personažus kuria Vaidas Vilius, Vygandas Vadeiša ir Genadijus Virkovskis.
𝐄𝐢𝐦𝐮𝐧𝐭𝐚𝐬 𝐍𝐞𝐤𝐫𝐨𝐬̌𝐢𝐮𝐬 𝐚𝐩𝐢𝐞 „𝐁𝐚𝐝𝐨 𝐌𝐞𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚̨“
“Kai knygyne ar bibliotekoje akimis klaidžioji per knygų nugarėles, pavadinimus, autorius visada norom nenorom stabteli ties Franz Kafkos knygomis. Tai kaip refleksas – būtinai norisi jo knygas bent paimti į rankas, palaikyti, pavartyti. Ta nežinomybė taip ir traukia, neleidžia ramiai praeiti pro šalį. Manau taip yra daugeliui. Kažkodėl taip nėra su daugeliu kitų puikių rašytojų, Dostojevskiu ar Dikensu. Traukia pati Kafkos asmenybė. Ji įvedė tam tikrą atskaitos tašką: „rašo kaip Kafka, kafkiška situacija, nuotaika…“ – tai jau tapo bendrinėmis sąvokomis ir literatūroje, ir kine, ir dailėje. Man asmeniškai Kafkos kūryba tai įstabus kūrybos, paslapties, intelekto ir… nuojautos derinys. Kaip įėjus į didelį nepažįstamą kambarį norisi, pradžioje nedrąsiai, viską apžiūrėti, paliesti. Taip ir literatūroje. Iš pradžių jo pasaulis atrodo svetimas, bet tuoj pat Kafka primeta savo matymą, įtraukia su dideliu įtaigumu. Ir tai yra taip savita, kad visos meno rūšys gali tik pavydėti tokio išskirtinumo. Tokių dalykų neišmoksi, tai įgimta ir tai yra Kafka.”
𝐅𝐫𝐚𝐧𝐳 𝐊𝐚𝐟𝐤𝐚
𝐁𝐀𝐃𝐎 𝐌𝐄𝐈𝐒𝐓𝐑𝐀𝐒
𝐑𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐮𝐬: 𝐄𝐢𝐦𝐮𝐧𝐭𝐚𝐬 𝐍𝐞𝐤𝐫𝐨𝐬̌𝐢𝐮𝐬
𝐒𝐜𝐞𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐚𝐬: 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬 𝐍𝐞𝐤𝐫𝐨𝐬̌𝐢𝐮𝐬
𝐊𝐨𝐬𝐭𝐢𝐮𝐦𝐮̨ 𝐝𝐚𝐢𝐥𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐞̇: 𝐍𝐚𝐝𝐞𝐳̌𝐝𝐚 𝐆𝐮𝐥𝐭𝐢𝐚𝐣𝐞𝐯𝐚
𝐕𝐚𝐢𝐝𝐢𝐧𝐚:
𝐁𝐚𝐝𝐨 𝐦𝐞𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐬 – 𝐕𝐢𝐤𝐭𝐨𝐫𝐢𝐣𝐚 𝐊𝐮𝐨𝐝𝐲𝐭𝐞̇
𝐕𝐲𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚𝐬 𝐕𝐚𝐝𝐞𝐢𝐬̌𝐚
𝐕𝐚𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐕𝐢𝐥𝐢𝐮𝐬
𝐆𝐞𝐧𝐚𝐝𝐢𝐣 𝐕𝐢𝐫𝐤𝐨𝐯𝐬𝐤𝐢𝐣
𝐑𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐚𝐮𝐬 𝐚𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭𝐚𝐬: 𝐓𝐚𝐮𝐫𝐚𝐬 𝐂̌𝐢𝐳̌𝐚𝐬
𝐆𝐚𝐫𝐬𝐨 𝐫𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐮𝐬: 𝐀𝐫𝐯𝐲𝐝𝐚𝐬 𝐃𝐮̄𝐤𝐬̌𝐭𝐚
𝐒̌𝐯𝐢𝐞𝐬𝐮̨ 𝐝𝐚𝐢𝐥𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐚𝐬: 𝐀𝐮𝐝𝐫𝐢𝐮𝐬 𝐉𝐚𝐧𝐤𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬
𝐑𝐞𝐤𝐯𝐢𝐳𝐢𝐭𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐚𝐬: 𝐆𝐞𝐧𝐚𝐝𝐢𝐣 𝐕𝐢𝐫𝐤𝐨𝐯𝐬𝐤𝐢𝐣
Prodiuseris: Teatras Meno fortas
Spektaklį pristato Lietuvos Teatro, muzikos ir kino muziejus.
Spektaklio sukūrimą ir rodymą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.
Spektaklio premjera įvyko teatre Meno fortas 2015 m. lapkričio 14 d.
Spektaklio trukmė: – 1 valanda 25 minutės.